Дозвіл на сезонні роботи в Польщі

З 1 січня 2018 року в законодавство Польщі внесли зміни, що дозволяють працевлаштовувати іноземців у Польщі на сезонні роботи. Сезонна робота — це робота на термін не більше 9 місяців у секторі сільського господарства, садівництва, туризму.

Дозвіл на сезонні роботи для іноземця видається на прохання особи, що доручає роботу іноземцю. Роботодавець подає заявку на отримання сезонного дозволу на роботу в Управлінні праці (PUP) за адресою свого офісу або місця проживання.

У заявці роботодавець вказує, зокрема, пропоновану винагороду іноземця, робочий час або кількість робочих годин на тиждень або місяць, тип контракту, який є підставою для роботи і терміну дії дозволу. При подачі заявки роботодавець також оплачує 30 злотих.

Сезонний дозвіл на роботу видається, якщо винагорода, яка буде вказана в контракті з іноземцем, буде не нижче винагороди співробітників, що виконують аналогічні або зіставні види роботи.

Сезонне дозвіл на роботу видається для конкретного іноземця. У дозволі вказується особа, що довіряє роботу іноземцю, мінімальна винагорода іноземця, робочий час або кількість робочих годин на тиждень або місяць, тип контракту, який є основою для виконання роботи, і термін дії дозволу.

Протягом терміну дії дозволу можна виконувати будь-яку сезонну роботу, а не тільки зазначену в дозволі.

Після прибуття іноземця роботодавець інформує PUP про цей факт, надає копію паспорта іноземця і видає його адресу на території Польщі. Після виконання вищевказаних процедур староста видає сезонний дозвіл на роботу. Запис в реєстрі заявок на отримання сезонного дозволу на роботу дійсний тільки протягом 120 днів.

Іноземець може працювати до отримання сезонного дозволу на роботу, але тільки після того, як роботодавець повідомив про прибуття іноземця в PUP. Робота повинна виконуватися на умовах, зазначених у свідоцтві про в’їзд.

Роботодавець зобов’язаний укласти письмовий договір з іноземцем і надати йому переклад на мову, зрозумілу іноземцю, відповідно до умов, зазначених в дозволі.

Роботодавець зобов’язаний дотримуватися всіх зобов’язаннь, що випливають з прийняття працівника на роботу, як і в випадку польських працівників. Наприклад, реєстрація для соціального страхування протягом 7 днів, коли договір покривається страхуванням, наприклад, трудовим договором, комісією або агентством.

Recent Posts